Passion pour Chocolat
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Passion pour Chocolat

gusta din dragostea mea
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Looking at the stars

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyVin Apr 23, 2010 11:35 pm

Eram trecut de miezul noptii si tocmai veneam de la vanatoare. Cum obisnuiam sa stau sa ma uit la stele dupa o cina buna ma duc in pod si ma sui pe acoperis. Ma asez pe spate cu mainile sub cap si incep sa analizez stelele.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 19
Data de înscriere : 23/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyVin Apr 23, 2010 11:47 pm

Ma plictisisem sa stau intre 4 pereti asa ca curioasa de fire am urcat scarile pana in pod uitanduma in jurul meu,stramabd putin din nas de frig deoarece aveam pe mine doar boxeri rosi si un maieu alb.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptySam Apr 24, 2010 11:19 pm

lasa jos cartea si privii, curioasa, prin fereasta murdara, cu-n geam aproape inexistent doar cateva cioburi ramase in urma, cu rama ruginita.
Oserva cu coada ochiului o silueta si-o aprecia ca fiind ceva masculin dupa talie.
simtii un fior care o cutremura asa ca lasa creionul jos, langa foaie si cartea, deshcisa, cu fata-n jos pentru a nu pierde paginile. Privii o clipa raamele geamului si-si stranse ochii injurand
si ziceam fara rani zilele astea. Rahat! isi musca buzele si apoi interiorii obrajilor inainte sa se urce cu talpile pe rama geamului, evitand strtegic ramasitele de geam. Se sprijinii cu mainile de streasini
doamne, fa sa ma tina! ofta si se trase in maini pe acoperis.
Ajunse cu greu acolo, aproape cazand inapoi pe spate.
cica am conditie fizica! cu cateva gemete surde cazu in sezut pe grinzi, respirand greoi, simtind transpiratia pe camasa si-un fior rece cand o pala racoroasa o lovii in spate.
Se indrepta de la spinare si se ridica simtind vantul oinconjurandu-i picioarele goale si miscandu-i camasa peste boxerii negri.
Merse, cu greu, in varful picioarelor pana aproape de silueta, silueta ce prindea contur.
Un roscat. Ranjii buzele rozalii miscandu-se dubios.
Mm...hai salut spuse usor ironica, usor amuzata si in acelasi timp fixandu-l cu ochii ciocolatii si glaciari.
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 2:31 am

Imi mut privirea pe fata o secunda apoi ma uit iar la stele.
-Salut!o salut la randul meu.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 2:46 am

Il fixa timp de cateva minute, in zadar, pentru a-i analiza trupul si trasaturile faciale. Era circumspecta, un lucru invatase in viata de la diverse persoane si acela era ca lucrurile sun inselatoare.
Isi scutura capul la urmatorul fior si realiza ca se gandea la diverse tampenii.
Se lasa in maini apoi in sezut, putin mai sus fata de el.
Te misti destul de repede. Aproape ca m-ai speriat ii spuse strangandu-si picioarele sub sezut.
Se intinse cu mainile sus cascand
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 2:47 am

-Erai pe aici?o intreb caci nu o observasesi. Nu te-am observat!
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 2:50 am

Rase, dar nu isteric, un ras calm si obosit ca si tonul pe care-l folosea cand vorbea.
isi lasa mainile pe genunchi si-apoi isi rotii capul. In cele din urma se potolii si-l fixa cu privirea.
Eram in pod. E locul meu de reculegere. ii zambi scurt si-si baga mai mult mainile in maneci. Era frig.
Isi indrepta si ea privirea catre cer si in scurt timp incepu' sa bata vantul. Isi msica nasul de cateva ori inainte sa stranute barbar.
Isi acoperii fata cu ambele maini, miscandu-se toata cand stranuta
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 2:52 am

Continui sa ma uit la stele fara sa ma uit o clipa la fata.
-E misto sa stai aici!o aprop. Pe mine mereu ma relaxeaza sa ma uit la stele!
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 2:55 am

Se scutura sa scape de senzatia de incordare si se intinse. Isi lungii picioarele albe, cu piele mata si mainile si le lasa pe spate, cat sa se poata intinde mai tare.
mmm...ceva de genu'. Cand eram mica scriam mult despre stele. Avema pareri dubioase. Unele cretine. zambii scurt si-si lua o alura visatoare din cauza multor lumini ce acopereau bolta.
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 2:57 am

-Ce pareri aveai?o intreb curios dar stand inca cu ochii pe stele.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 2:58 am

Isi musca buzele cateva clipe inainte sa se trezeasca brusc din amintiri. ma rog, scurt metraj de amintiri.
Mmm...sa vedem. In cultura mea de origine, romana, stelel reprezinta viata. Mie mi-a placut mereu sa cred ca stelele erau defapt dorinte eliberate de oameni la caderea noptii. Cand se eliberau de stres si durere.
In fine, aveam unspe' ani.
chicotii vag amuzata de proprile conceptii asupra lumii.
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:00 am

-Nu mi se pare ciudat!Eu cand eram mic aveam impresia ca fiecare stea reprezinta un om mort care isi supravegheaza familia si prietenii de sus!ii zic parerea mea nestiind daca o interesa sau nu.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:02 am

Zambii
tu cel putin nu ai scris cinci sau sase lucrari despre parerea ta puerila chicotii si se intoarse putin cu privirea inspre el. Doar o multitudine de suvite roscate. Ranjii
da stiu, e ...a fost un prim concept al meu despre stele. Dupa viata si moartea, dupa speranta. E trist cand cresti si aflii ca-s defapt forme facute de gaz incandescent. dispare tot farmecu' realiza brusc ca bolboroseste fara vreun scop. Doar de dragul de a vorbii.
Se intinse de tot, punandu-si mainile sub cap si tacu'. Pur si simplu tacu;
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:05 am

-Eu inca mai cred ca acolo printre stele este pentru fiecare persoana in parte cineva ce o vecheaza!am oftat.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:07 am

Un zambet ii incoltii pe buze
Mi-ar fi greu sa cred asta. Pentru ca ar insemna sa scol din morti pe cineva spuse pe un ton greoi, cu intreruperi intre cuvinte. era adormita si obosita.
ochii ii se inchisera treptat astfel incat adormii. Nu dura mult, probail cateva secunde inainte sa se stranga ghem.
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:09 am

Vazand ca fata nu mai zice nimic imi intorc privirea spre ea si observ ca a adormit. Imi mut iar ochii spre stele fara sa mai zic nimic caci nu vroiam sa o trezesc.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:11 am

Descifreaza....
sa fie gata pana maine
Taci o data1

Cu un mic muget, tremur sari din somn in sezut.
Ametii usor din cauza socului.
Rahat! Am uitat lucrarea in pod! realiza brusc, motaia pe ea.
Ofta si se scutura incercand sa se pastreze treaza si cu matele in stomac.
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:15 am

-Du-te si ia-o ca nu te mananca nimeni!ii zic ultima parte ironic
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:20 am

Se freca pe fata
Ma crezi sau nu mi-e teribil de lene se stranse inapoi in pozitie de lotus. Il mai privii cateva clipe inainte sa-si smita capul bombardat de mi de ganduri diferite
[b]cum te numestii?
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:21 am

-Arashi.ii raspund repede la intrebare. Tu?o intreb mutandu-mi privirea spre ea si pentru prima oara mentinand-o asa pentru mai mult timp
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:23 am

Isi trecu o mana prin par poposindu-si degetele pe tampla. O durere, mai ascutita decat cea deoicei o trazni pe mijlocul capului si se extinse pe tample. Totusi cugeta sa se uite in ochii lui, sa-i mentinta privirea si sa-i zambeasca
Desi stiu ca nu are sens sa-ti zic, probabil ca e singura oara cand ne vedem....Spune-mi Calyope ii zambii scurt.
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:24 am

-N-ai de unde stii daca ne vom revedea sau nu!Asta depinde de destin!ii fac cu ochiul fetei.Te doare capul?o intreb observand cum isi tine mana la tampla
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:28 am

il privii cateva clipe sarcastica dar se abtinu', abia apoi sesiza intrebarea.
putin mai tare decat de obicei ii raspunse scurt si incerca sa zambeasca insa se alesese c-o incruntatura si-o aplecare usoara in fata, cu-n scurt icnet de durere inainte sa-si revina la pozitia initiala.
Sus In jos
Arashi

Arashi


Mesaje : 190
Data de înscriere : 22/04/2010

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:36 am

Ma ridic si ma duc la fata.
-Stai calma!ii zic si imi pun mana pe tampla ei apoi imi scot coltii si imi folosesc puterile pentru a-i face durerea de cap sa treaca.
Dupa ce termin ma asez pe spate langa ea retragandu-mi coltii
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 462
Data de înscriere : 24/04/2010
Localizare : In pod, daca nu cauta sub pat

Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars EmptyDum Apr 25, 2010 3:38 am

Il privii o clipa. apoi rase
Multumesc ii zambi si-si lasa capul intr-o parte privindu-l in ochi
Totusi, ce nu stii tu e ca daca vrei sa-mi iei durerea de cap trebuie sa ma omori isi zise. In interior ceva sa zbatea sa iasa la iveala. Ceva ea cu ea si cu ea.
totusi afara era ceva calm.
O fata calma, un zambet indulcent, ochi glaciari si confuzi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Looking at the stars Empty
MesajSubiect: Re: Looking at the stars   Looking at the stars Empty

Sus In jos
 
Looking at the stars
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Passion pour Chocolat :: Casa :: Podul-
Mergi direct la: